İADE İŞLEMLERİ

- EHİKVİSİON.COM üzerinden yapılan satışlara ilişkin değişim, iptal ve iade koşulları Zirve Bina Teknolojileri (Satıcı) ile Alıcı arasında imzalanan Mesafeli Satış Sözleşmesi, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete ile ilan edilen Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve sair mevzuat hükümlerine tabidir.

- Sözleşmeden cayma hakkınız kapsamında, 
EHİKVİSİON.COM internet sitesi üzerinden aldığınız ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde değiştirmek veya iade etmek istediğinizi tarafımıza bildirebilirsiniz. İade ve değişim için gönderilecek sözleşmeye konu olan ürünlerin, iade veya değiştirmek istediğinize ilişkin bildirimi tarafımıza ilettiğiniz tarihten itibaren 10 gün içerisinde Yurtiçi Kargo aracılığı ile Zirve Bina Teknolojileri İnternet Satış Birimi`ne (Eyüp sultan mahallesi refah caddesi no:24/a sancaktepe / İstanbul) gönderilmesi zorunludur.

- Satın almış olduğunuz ürün/ürünler tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren yasal süre olan 14 gün içerisinde söz konusu ürün/ürünlerin bedeli tarafınıza iade edilecektir.

- Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli Satıcı tarafından karşılanır. Alıcı’nın iadeler için Yurtiçi Kargo dışında bir kargo firması aracılığıyla ürün/ürünleri iade etmesi halinde kurye/kargo masrafları Alıcı tarafından karşılanacaktır.

- İade veya değişim için gönderilen ürün, sözleşmeye konu ürünlerden değil ise ya da Şirketimizin farklı bir birimine gönderilir ise ürün Şirketimiz tarafından teslim alınmayacak, kargo firması paketi tüm kargo masraflarını göndericiye fatura ederek geri gönderecektir ve bu yüzden doğacak masraflardan Şirketimiz sorumlu değildir.

- Ürün iade veya değişimi için ürün kullanılmamış durumda ve orijinal kutusu ile birlikte ürün faturasının 1 nüshası ile birlikte firmamıza teslim edilmesi gerekmektedir. Faturasız iade veya değişim yapılmamaktadır.

- İade veya değişim için merkezimize gönderilecek ürünler Yurtiçi kargo ile karşı ödemeli olarak gönderilebilir. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderimlerin ücretleri göndericiye aittir ve ücreti ödenmeyen kargolar, Şirketimizce teslim alınmamaktadır. Kargo firmasına; alıcı adının Zirve Bina Teknolojileri ve ödemesinin karşı ödemeli olacağı bilgisi verilmeli, kargo ücreti ödenmemelidir. Kargo ücreti ödendiği takdirde kargo bedeli iadesi yapılamamaktadır.

- Ürünlerin ambalajı açılmış ve/veya deneme amaçlı olsa bile kullanılmış ise iadesi mümkün değildir.


İPTAL İŞLEMLERİ

- Müşteri, siparişe konu ürün veya ürünlerin kargoya verilmelerinden önce, doğrudan info@hikvision.com adresine e-mail atarak siparişlerini iptal edebilirler. Eğer ürün veya ürünler kargoya verilmiş ise, iptal işlemi yerine iade süreci başlatılır.DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

- Mesafeli satış sözleşmesi ve ilgili mevzuatta düzenlenen cayma hakkınız kapsamında, 
EHİKVİSİON.COM`dan almış olduğunuz ürünleri değiştirmek isterseniz, söz konusu ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde değiştireceğinizi tarafımıza bildirmelisiniz ve ilgili mevzuat kapsamında ücretsiz olarak Yurtiçi Kargo ile tarafımıza göndererek kurye/kargo yolu ile ürünlerin orijinal kutusunda faturasıyla birlikte bize göndermelisiniz. Değişim işlemi gerekli kontrollerin yapılmasını müteakip gerçekleştirilecektir.


- Değişim için gönderilecek sözleşmeye konu olan ürünleri değişimi yapmak istediğinize ilişkin bildirimi Şirketimiz`e yönelttiğiniz tarihten itibaren 10 gün içerisinde Yurtiçi Kargo aracılığı ile Zirve Bina Teknolojileri İnternet Satış Birimi`ne (Eyüp sultan mahallesi refah caddesi no:24/a sancaktepe / İstanbul) gönderilmesi zorunludur.

- Ürün değişimi için kesinlikle ürünün faturasıyla Şirketimizin ilgili birimine gönderilmesi, ürünün kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.


Saygılarımızla